Z blogu...

21.03.2017 15:39
Davídek dostal pumpu již ve 3 letech. Vyhýbá se díky ní dalším operacím, říká maminka

Život sedmiletého Davídka z Karviné nebyl už od počátku snadný. Jen měsíc po narození mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu – závažné a…

více »

Rehabilitace, která vrací pacienty na nohy

Úraz míchy, která patří k centrálnímu nervovému systému, je velmi závažný. Nezřídka při něm dochází k porušení mnohých funkcí, velmi často se člověk nedokáže postavit na vlastní nohy. Dojde-li k celkovému přerušení míchy, prožívá prvních 4-8 týdnů pacient tzv. míšní šok, při němž jsou svaly ochablé, a nedokážeme vyvolat žádné reflexy. Mícha zkrátka vůbec nefunguje. Poté, co odezní, se teprve ukáže, jaké následky přetrvají. V této chvíli je také možné začít provádět rehabilitace a alespoň částečně tak stav zlepšit.

O rehabilitaci pacientů po úrazech míchy se starají ve slovenském Národním rehabilitačním centru Kováčová. Podívejte se na silné příběhy dvou sympatických mladých mužů, do jejichž života najednou vstoupil úraz a z ničeho nic přišli o možnost pohybu. Jak rehabilitace probíhá? Jaké speciální stroje se k ní využívají? Co se přitom odehrává v jejich mozku a těle? A jak svůj nový život zvládají? Všechny vaše otázky zodpoví následující video: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/8048/30440#107.

Zdroj: repro foto RTVS

zpět »