Z blogu...

21.03.2017 15:39
Davídek dostal pumpu již ve 3 letech. Vyhýbá se díky ní dalším operacím, říká maminka

Život sedmiletého Davídka z Karviné nebyl už od počátku snadný. Jen měsíc po narození mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu – závažné a…

více »

Maraton s roztroušenou sklerózou: účastníkům jsme představili Pumpy pro život

Již pátý ročník cvičebního maratonu MaRS lidem připomněl, jak důležitý je pravidelný pohyb i při životě s roztroušenou sklerózou. Kruhový trénink, jógu, pilates nebo další sporty si mohli vyzkoušet jak pacienti, tak jejich blízcí, lékaři, terapeuti nebo každý, kdo chtěl podpořit ty, kterým zákeřná nemoc zasáhla do života. Cvičení letos začalo v pátek 4. března v Praze a trvalo až do soboty.

Spasticita trápí až polovinu lidí s roztroušenou sklerózou. S rozhodnutím zapojit se do maratonu MaRS jsme proto příliš dlouho neotáleli a na akcích v Praze a Brně jsme pro účastníky připravili odborné přednášky. Maraton v Praze tak zahajovala prof. MUDr. Ivana Štětkářová, CSc., v Brně zase o nemoci a moderních metodách léčby hovořila MUDr. Ivica Čechová, Ph.D. V obou městech byl také náš stánek, kde se zájemci mohli dozvědět více informací o našem projektu.

Cvičilo se skutečně neuvěřitelných 24 hodin nepřetržitě, přičemž například v Brně pomáhali se cvičením v nočních hodinách studenti místní lékařské fakulty, Fakulty sportovních studií a další. Brněnští účastníci se mohli navíc naučit technikám správného cvičení pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta.

Jelikož je vznik roztroušené sklerózy spojován s nezdravým životním stylem, čekala v Praze na návštěvníky maratonu nutriční terapeutka, se kterou mohli své stravovací a pohybové návyky konzultovat. Akci podpořila také řada známých osobností, přišel například muž roku 2015 Jakub Kraus, basketbalista Pavel Miloš nebo kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Další podrobnosti o maratonu se můžete dočíst zde.

zpět »